ست کردن فرکانس میکروفن بیسیم JTR-UJM-762

آموزش ست کردن فرکانس میکروفن بیسیم JTR-UJM-762

میکروفن های بیسیم سیگنال های صوتی را به صورت بیسیم به رسیور میکروفن ارسال می کند و رسیور پس از دریافت سیگنال صوت آن را به میکسر انتقال می دهد،جهت ارسال و دریافت سیگنال صوتی فرکانس کاری میکروفن و رسیور باید یکسان باشد و در اغلب میکروفن ها در حالت پیش فرض قرار دارد و میکروفن و رسیور از نظر فرکانسی با هم ست هستند.

در مواقعی نیاز است تا فرکانس میکروفن تعغیر کند این تعغیر فرکانس میکروفن می تواند ناشی از دریافت سیگنال با نویز،قطع و وصل صدای دریافتی،هم فرکانس شدن با فرکانس میکروفن های موجود و یا هر دستگاه دیگر الکتریکی و یا بیسیم کردن چند سیستم باشد ، البته فراموش نکنید سیستم میکروفن شما باید PLL باشد یعنی اینکه قابلیت تعغیر فرکانس را داشته باشد تا بتوانید فرکانس آن را تعغیر دهید.

در این بخش نحوه ست کردن فرکانس در سیستم بیسیم UJM-762 را به شما آموزش می دهیم.

در سیستم میکروفن بیسیم JTR سری UJM-762 جهت تعغیر و ست کردن میکروفن با رسیور از طریق Infrared انجام می شود و ابتدا باید کانال رسیور را تنظیم کنید و آن را به میکروفن انتقال دهید .

1-    با فشردن دکمه UP یا DOWN و نگه داشتن 3 ثانیه کانال های میکروفن در صفحه نمایش رسیور شروع به چشمک زدن می کند و با دکمه های  UPو DOWN می توانید فرکانس و کانال مورد نظر را تعغیر و انتخاب کنید.

2-    پس از تنظیم و انتخاب میکروفن دکمه IR را سه ثانیه فشرده و نگه دارید تا چراغ LED شروع به چشمک زدن کند.

3-    در حالی که کلید اصلی میکروفن در حالت خاموش است شما کلید RF POWER را روشن کنید و چراغ Infrared میکروفن را مقابل چراغ Infrared رسیور قرار دهد و پس از ست شدن چراغ صفحه میکروفن روشن می شود.

4-    دکمه اصلی میکروفن را روشن کنید و مشاهده می کنید که فرکانس درج شده برروی صفحه میکروفن با فرکانس رسیور یکسان است و می توانید از سیستم میکروفن بیسیم استفاده کنید.

 

تهیه و تنظیم واحد پشتیبانی شرکت صوتی JTR


هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.