بلندگو سقفی JTR مدل JM-840T

از پر مصرف ترین کالا های سیستم صوت، همواره بلندگو ها هستند، بلندگو های مختلفی که بسته به نوع پروژه وکاربری آن مورد استفاده قرار میگیرند که یکی از مطرح ترین های آن ، بلندگو های سقفی می باشند. امروزه اکثر اماکنی که برای سیستم های صوتی اعلام نیاز میکنند ،مجهز به سقف کاذب هستند، پس استفاده از بلندگو های سقفی نیز میتواند بسیار مقرون به صرفه و مفید باشد، چرا که هم از لحاظ نصب و هم از نظر قیمت و البته توان بسیار مناسب اند، حال شاید با خود بگوئید که اگر در اجرای پروژه ای به دلیل عدم وجود سقف کاذب نتوانستیم از بلندگو های سقفی استفاده کنیم تکلیف چیست؟ چکار میتوان کرد؟

همانطور که میدانید  اسپیکر های سقفی دارای مدل رو کار نیز می باشند که استفاده از این ابزار توانمند را در سقف های قدیمی نیز بسط داده است.

خب بنا به شرایط محیطی و اندازه فضا طبیعتا اندازه این باند ها نیز متغیر خواهد بود، چرا که بعضی از آنها کوچک و برخی بزرگترند، علاوه بر این، برخی بلندگو ها دارای فناوری 2WAY می باشند که کمک کرد است تا کیفیت پخش صدای این بلندگو ها به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند. نحوه کار این بلندگو ها به این صورت است که با تفکیک فرکانسی درون بلندگو، فرکانس های بالا به سمت تیوتر و فرکانس هایی با طول موج بیشتر و شدت فرکانسی کمتر که در واقع همان صدا های بم هستند،  راهی ووفر می شوند تا به طور جداگانه و اختصاصی پخش شوند. این تفکیک فرکانسی سبب تولید یک صدای بسیار با کیفیت و نرم خواهد شد که در مدت زمان طولانی، گوش های شنوندگان را آزار نخواهد داد.

مدلی که امروز معرفی کردیم از آن جمله بلندگو های قدرتمند و پرتوان می باشد که دارای فناوری 2WAY بوده و از نظر اندازه ووفر و تیوتر نیز به نسبت یک باند سقفی توکار بسیار مناسب و ایده آل می باشد.

از دیگر مزایای این بلندگو میتوان به 20 تا 50 کیلوهرتز رنج فرکانسی و بازه پاسخگویی صدای آن اشاره کرد که هرچه این طیف گسترده تر باشد، میتوان توقع اجرای صدای های دقیق تر و با کیفیت تری را داشت، حال اگر این سیستم 2 پخشی را با این رنج فرکانسی و شدت صدایی 88 دسی بل ترکیب کنید و به طور یکجا آنرا نظاره کنید، خواهید فهمید که این بلندگو دارای کیفیت پخش بی عیب و نقصی خواهد بود. فراموش نکنید که اسپیکر سقفی JM-840T دارای 40 وات توان خروجی و 100 ولت بر مقیاس اختلاف پتانسیل الکتریکی می باشد که همه ی اینها نشانگر یک محصول قدرتمند تایوانی می باشد.

اگر از نظر فیزیکی هم بخواهیم این کالای مرغوب را مورد بررسی قرار دهیم میتوان گفت بلندگوی 840 دارای 24 سانتی متر قطر برش، 2.1 KG وزن و ابعادی به اندازه 270*105 میلیمتر خواهد بود که توسط یک طوری فلزی مقاوم و زیبا محافظت خواهد شد.

ناگفته  نماند که جنس بدنه ی این بلندگو از ABS فشرده و ضد زنگ می باشد که در برابر شکستگی و پوسیدگی مقاومت بالایی از خود نشان خواهد داد.

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.