آمپلی فایر پیجینگ JTR مدل PB6240

آمپلی فایر پیجینگ
آمپلی فایر های پیجینگ در سیستم های صوت اعلان عمومی, پخش موزیک پس زمینه و اعلام وضعیت اضطراری کاربرد دارند.
از نمونه های آمپلی فایر با کیفیت و به روز می توان به آمپلی فایر پیجینگ JTR مدل PB6240 اشاره کرد. این آمپلی فایر دارای سیستم میکسر یا همان پیش تقویت کننده و سیستم پاور آمپلیفایر می باشد. در این بخش قسمت های مختلف این آمپلی فایر را تشریح می کنیم.
ورودی USB این امکان را می دهد تا بتوان فایل های موسیقی را از طریف فلش مموری پخش کرد. از دیگر قابلیت های فلش مموری در آمپلی فایرهای پیجینگ می توان بعنوان پخش پیام صوتی ضبط شده در ساعات مقرر و یا در مواقع اضطراری اشاره کرد.
ورودی DVD موجود امکان پخش فایل های صوتی و تصویری از داخل سی دی را می دهد. در این آمپلیفایر علاوه بر خروجی های AUX یک خروجی AV نیز طراحی شده است تا از دستگاه بتوان بعنوان دی وی دی پلیر استفاده کرد، در این حالت صدای پخش شده از طریق بلندگوها و پخش تصویر از طریق مانیتور و تلویزیون امکان پذیر می شود.
ریموت کنترل موجود در پک آمپلی فایر امکان کنترل از راه دور را برای کاربران فراهم می کند.
ورودی رادیو در آمپلی فایر JTR-PB-6240 امکان دریافت کانال های رادیویی موج FM و AM را فراهم می کند. رادیوی این آمپلی فایر دیجیتال می باشد و اپراتور به راحتی می تواند شبکه های رادیویی مورد نظر را دریافت کند. وجود آنتن یک متری در جعبه آمپلی فایر دریافت امواح رادیویی را در مکان هایی که آنتن دهی ضعیف است را تقویت می کند.
تقویت کننده اولیه ( پری آمپلیفایر ) موجود در ورودی آمپلی فایر پیجینگ مدل 6240 سیگنال های مختلف دریافتی را علاوه بر تقویت با یکدیگر میکس و یا فرکانس های صوتی را تعغیر می دهد تا صدای پخش شده از بلندگوها صدای مورد نظر باشد. در این پخش سیگنال به صورت محدود و با دامنه کم تقویت می شود و سپس سیگنال جهت تقویت بیشتر به بخش آمپلی فایر قدرت که دارای توان 300 وات می باشد انتقال می یابد تا تقویت و از بلندگوها پخش شود.
این آمپلی فایر پیجینگ دارای دو خروجی اهمی و ولتی می باشد. خروجی اهمی دارای امپدانس 8 اهم می باشد و خروجی ولتی دارای خروجی 100 ولت می باشد. جهت خروجی ولتی 6 عدد ولوم کنترل صدا تعبیه شده است تا بتوان بلندگوهای هر بخش را یکی از این 6 ولوم متصل کرد و بتوان هر قسمت را به طور جدا گانه کنترل و یا قطع کرد.
این آمپلی فایر پیجینگ دارای سه ورودی میکروفن می باشد تا همزمان بتوان سه عدد میکروفن را به این دستگاه پیجینگ متصل کرد. این میکروفن ها می تواند از نوع سیم دار و یا بی سیم باشد. ورودی میکروفن شماره 1 بعنوان ورودی اولویت نیز در نظر گرفته شده است . ورودی اولویت نسبت به سایر ورودی ها اعم از MIC و USB و AUX برتری دارد. فرض کنید آمپلیفایر در حال پخش کردن موزیک از طریق فلش مموری و یا AUX است به محض اینکه پیام مورد نظر از طریق ورودی شماره 1 میکروفن پخش شود، به طور موقت موزیک مورد نظر قطع شده و پیام میکروفن پخش می شود و به محض اتمام پیام دستگاه ادامه موزیک را پخش می کند. دقت داشته باشید کنترل هریک از سه ورودی میکروفن از طریق ولوم های MIC1-MIC2 و MIC3 انجام می شود.
ورودی های کمکی AUX1,AUX2,AUX3 جهت اتصال دستگاه های پلیر جانبی مانند گوشی موبایل، کامپیوتر و هر پخش کننده ای طراحی شده است. هریک از این ورودی ها دارای ولوم کنترل مجزا می باشد.
سیستم اکوی دیجیتال جهت برنامه های زنده طراحی شده است. برای مثال در مدارس و یا جشن ها و مداحی ها می توان به صدای مورد نظر اکو داد. برای این منظور سه عدد ولوم کنترل DELAY-REPEAT-ECHO تعبیه شده است. از طریق ولوم REPEAT می توان تعداد تکرار کلمات را تعغیر داد، از طریق ولوم DELAY زمان تاخیر بین کلمات تکرار تنظیم می شوو و از طریق ولوم ECHO میزان اکوی صدای پخش شده تنظیم می شود.
کنترل زیر و بم صدا و تنظیم آن از موارد بسیار مهم در آمپلی فایرهای پیجینگ می باشد. این دو ولوم کنترل باید متناسب با یکدیگر تنظیم شوند تا صدای پخش شده یک صدای دلنشین و ایده آل باشد. از طریق ولوم TREBLE می توان میزان فرکانس بالای سیگنال صوتی را افزایش داد و صدای پخش شده زیرتر می شود و با ولوم کنترل BASS فرکانس پایین تعغیر و صدا بم تر می شود.
آژیر خطر در مواقع اضطراری بسیار حائز اهمیت است از این رو کلید آژیر خطر در امپلی فایر پیجینگ PB6240 طراحی شده است تا در مواقع اضطراری با فشردن کلید از تمام بلندگوها صدای آژیر پخش و افراد از این وضعیت مطلع شوند. برای پخش این پیام با فشردن کلید SIREN در آمپلی فایر فعال می شود.
پیش زنگ و یا همان زنگ آغاز پیام قبل از پیج انجام می شود. برای مثال جهت پخش پیام و یا فراخوانی شخص موردنظر ابتدا کلید پیش زنگ فعال می شود و پیام دینگ دانگ از بلندگوها پخش شود که توجه افراد را جلب سپس پیام مورد نظر پخش می شود. میزان صدای پیش زنگ را از طریق ولوم CHIME می توان کنترل کرد.هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.